• Aktualności
Miasto z Wizją / 18.11.2019 / Komentarze
Kolejny sukces szczecineckiego pingpongisty

Po świetnych występach szczecineckich pingpongistów w rozgrywkach III i V ligi, doskonałe wiadomości napłynęły do nas również z Drzonkowa k/Zielonej Góry.

W miniony weekend na obiektach miejscowego WOSiR odbyły się zawody II Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Uczestniczył w nich nasz tenisista Antoni Biedziuk, który reprezentuje klub z Podkarpacia „Jezioro” Tarnobrzeg. Zanotował on bardzo dobry występ plasując się na 2 miejscu w klasie 9, zdobywając po raz drugi srebrny medal.

W pierwszej fazie turnieju, w rozgrywkach grupowych pokonał kolejno Romana Ćwika (Katowice) 3:0, Piotra Niemca (Zielona Góra) 3:1 oraz Włodzimierza Komadowskiego (Lublin) 3:0 zdobywając awans do turnieju głównego. Tu w I rundzie zwyciężył Andrzeja Matląga (Bolesławiec) 3:0, w kolejnej Wiaczesława Borkowskiego (Kalisz) 3:1 co dało mu awans do strefy medalowej. W półfinale gładko pokonał byłego mistrza Polski Dariusza Ściganego (Katowice) 3:0 awansując do finału, gdzie czekał na niego kolega z drużyny Mariusz Matejek. W bratobójczej walce lepszy o dwie piłki okazał się Matejek zwyciężając 3:2.

Tekst (opracowanie): Antoni Biedziuk/Sławomir Włodarczyk