Biegli po zdrowie dla chorej Weroniki

Miasto z Wizją / 15.06.2016 / Komentarze
Do akcji charytatywnej przyłączyła się młodzież ze szczecineckich szkół. Do puszek trafiło ponad 400 zł

W środę, 15 czerwca w samo południe na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki odbyła się kolejna odsłona akcji charytatywnej dla Weroniki Masiuk, uczennicy Gimnazjum nr 2 w Szczecinku, która toczy walkę z białaczką limfoblastyczną. Tym razem inicjatorem tej szlachetnej inicjatywy był Miejski Klub Lekkoatletyczny, gdzie jeszcze do niedawna trenowała dziewczynka, oraz Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej i kościół pw. Św. Ducha.

Aby dodać otuchy młodej mieszkance w walce o powrót do zdrowia szczecinecka młodzież postanowiła wspólnie wesprzeć Weronikę biorąc udział w charytatywnym biegu. Jego trasa wiodła wokół akwenu wodnego przy ul. Kopernika. Uczniowie z miejskich szkół wykonali dwa symboliczne okrążenia, przebiegając łącznie 860 m.

- Dzisiaj spotkaliśmy się, aby kolejny raz Wesprzeć Weronikę. Postanowiliśmy przebiec dwa okrążenia dookoła tego pięknego stawu. Mam nadzieję, że dziś będą tu z nami wszystkie szczecineckie szkoły, każda placówka została powiadomiona i mam nadzieję, że frekwencja nam dopisze i nasza młodzież wesprze Weronikę symboliczną złotówką i przy okazji będziemy fajnie się bawić – powiedział nam tuż przed rozpoczęciem biegu Jacek Lesiuk, organizator akcji, trener MKL Szczecinek, a zarazem miejski radny. - Wszystkim, którzy wsparli naszą dzisiejszą akcję i pojawili się tu, aby wspólnie z nami pobiec dla Weroniki, bardzo serdecznie dziękuję.

Okazało się, że uczniowie nie zawiedli. Na starcie biegu stawiło się kilkuset uczniów m.in. ze: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego, Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy, ZS nr 1 im. KEN oraz Zespół Szkół nr 3, a także sportowcy z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego, jak również Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Po wspólnym symbolicznym biegu każdy, kto miał ochotę spędzić nieco więcej czasu na świeżym powietrzu, mógł skorzystać z zaproszenia MKL Szczecinek, który w podziękowaniu zafundował uczestnikom smaczne lody. Przez cały czas trwania imprezy prowadzona była zbiórka datków do puszek, które następnie zostaną przekazane na pokrycie kosztów związanych z leczeniem dziewczynki. Podczas akcji do puszek trafiło 415zł i 72 grosze.

Dodajmy, że kolejna akcja charytatywna na rzecz Weroniki, również organizowana przez MKL Szczecinek, ZS nr 1 im. KEN oraz kościół pw. Św. Ducha, odbędzie się w kolejny piątek, 24 czerwca. Tym razem jednak na sportowe atrakcje zostaną zaproszeni nieco starsi mieszkańcy naszego miasta. Tego dnia o godz. 21.30 przy wieży Bismarcka rozpocznie się tzw. Bieg Świetlika. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do tej inicjatywy, proszony jest o zabranie ze sobą czołowych latarek oraz oczywiście symbolicznej złotówki, która trafi do puszki. Trasa biegu będzie wiodła przez park miejski wzdłuż jeziora Trzesiecko w stronę Świątek.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra