Bliźniaki bawiły się na wspólnym pikniku

Miasto z Wizją / 11.08.2017 / Komentarze
Była to już czwarta odsłona Powiatowego Dnia Bliźniaka

W czwartek, 10 sierpnia na terenie rekreacyjnym SAPiK-u przy ul. Kilińskiego odbyła się czwarta edycja corocznej imprezy – Powiatowego Dnia Bliźniaka. Pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane zostało w 2014 roku z inicjatywy mieszkanki naszego miasta – mamy rezolutnych bliźniaków. Spotkanie bliźniaków tak spodobało się tym, którzy mogą pochwalić się swoim „prywatnym dublerem”, że przedsięwzięcie to jest wciąż kontynuowane. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem do wspólnej zabawy zaproszeni zostali wszyscy bliźniacy i bliźniaczki z terenu naszego powiatu.

Organizatorzy przygotowali dla swoich gości moc atrakcji. Do wspólnego tańca i zabaw zachęcał najmłodszych – choć i nieco starsi mieszkańcy również dali się namówić – prowadzący imprezę. Na piknikowiczów czekał także dmuchany zamek oraz oczywiście mnóstwo gier i konkursów. Nie zabrakło także corocznej tradycji, jaką jest losowanie nagrody głównej wśród bliźniaków – tym razem na zwycięzców czekał voucher do wykorzystania w jednym ze sklepów odzieżowych.

- Przez cały czas trwania imprezy na wszystkich uczestników czeka mnóstwo konkursów, gier i zabaw. Jest też trampolina, dmuchany zamek i różnego rodzaju instalacje. Oprócz tego oczywiście kącik malowania twarzy, wata cukrowa oraz owocowa uczta, czyli wszystko to, co dzieci uwielbiają – mówi nam Sonia Pańczyk z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, organizatorka tegorocznej odsłony imprezy.

- Pogoda dziś nam dopisała. Podobnie jak frekwencja. Nie byliśmy pewni, czy dużo osób nas odwiedzi, ponieważ są wakacje i większość jest w rozjazdach, ale jesteśmy bardzo miło zaskoczeni i cieszymy się, że jest z nami dziś tyle osób. Odwiedziło nas dużo par bliźniaków. Jedna nawet przyleciała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Są zarówno młodsi, jak i starsi – kontynuuje nasza rozmówczyni. – Odwiedziły nas osoby, które wspólnie bawią się z nami co rok, ale też pojawiło się sporo nowych twarzy, co bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Jak zapowiadają organizatorzy, na kolejnym Powiatowym Dniu Bliźniaka widzimy się już za rok.

Tekst, foto: Marzena Góra