Blogerowi spodobało się w Szczecinku

Miasto z Wizją / 24.08.2016 / Komentarze
Relację Jarosława Gaszyńskiego z pobytu nad Trzesieckiem już możemy przeczytać na www.azpomorze.pl

Kilka dni temu w Szczecinku gościł bloger Jarosław Gaszyński, który w tym roku podjął się prowadzenia bloga „AżPoMorze”, będącego kampanią marketingową realizowana przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki. Tym razem przez całe wakacje trwa tu plebiscyt pod hasłem „Aż Na Lody”, w trakcie którego prowadzący kolejno testuje produkty wszystkich lodziarni biorących udział w tym swoistym konkursie. Relacja z wizyty Jarosława Gaszyńskiego w naszym mieście już pojawiła się na blogu www.azpomorze.pl. Okazało się, że Jarosławowi Gaszyńskiemu Szczecinek wyjątkowo się spodobał.

- Ogromne jezioro daje wiele możliwości korzystania nie tylko z wyciągu do nart wodnych, ale można także wypożyczyć rower wodny czy kajak, skorzystać z miejskiej plaży wraz z zapleczem gastronomicznym, spacerować na rozbudowanym pomoście, skąd doskonale widać zmagania adeptów wakeboardingu na wodnych przeszkodach. W drugiej części jeziora Trzesiecko, gdzie jest spokojnie i cicho, czeka niewielka przystań dla wędkarzy. Można tu też wypożyczyć łódkę i wypłynąć na jezioro by łowić ryby, których tu nie brakuje, bo miasto co roku zarybia jezioro narybkiem za około 100 tysięcy złotych – pisze autor bloga.

- Po wodnych emocjach nadszedł czas na lody, a więc ruszyliśmy na szczecinecki deptak. Michał Pianowski prowadzi tu nie tylko lodziarnię Dolce Vita, ale także cukiernię Oskarek, gdzie można kupić te same lody. Zaczynał w cukierni przejętej po swoim tacie, a w 2012 roku ruszył ze sprzedażą własnych lodów (…). Na koniec rozmowy zjedliśmy porcje lodów… i ruszyłem dalej. Czekał bowiem już na mnie Ireneusz Markanicz, dyrektor Muzeum Regionalnego. Długo opowiadał mi ciekawe historie, ale gdy wspomniał, że w Szczecinku żył i prowadził prace archeologiczne odpowiednik Indiany Jonesa, to wiedzieliśmy, że to jest to.

Całą relację z pobytu blogera w Szczecinku możemy przeczytać na stronie http://azpomorze.pl/2016/08/22/aznalody-do-szczecinka/.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Jarosław Gaszyński