Bractwo Kurkowe zaprasza na strzelnicę

Miasto z Wizją / 21.08.2018 / Komentarze
Król wydał Dekret - Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej

Po wojskowej strzelnicy garnizonowej przy ul. Koszalińskiej (przy wyjeździe ze Szczecinka na Koszalin) pozostały już tylko wspomnienia. Z okazałego przed laty obiektu, na którym swoje strzeleckie umiejętności dniem i nocą szlifowali żołnierze jednostek 20 Dywizji Pancernej i 2 Dywizji Zmechanizowanej pozostał tylko jeden betonowy kulochwyt z osi strzelnicy pistoletowej. On teraz przypomina młodszym mieszkańcom Szczecinka, że jeszcze do końca XX wieku miasto było jednym z największych garnizonów wojskowych na Pomorzu Zachodnim.

Strzeleckie tradycje nad Trzesieckiem kultywuje Szczecineckie Bractwo Kurkowe. Miłośnicy broni strzeleckiej i sportu strzeleckiego trenują i rozgrywają zawody na strzelnicy przy ul. Szczecińskiej. Oczywiście, nie można tam używać do strzelania broni, z jakiej strzelali żołnierze na dawnym obiekcie przy ul. Koszalińskiej, no, ale to zawsze, chociaż coś.

Szczecineckie Bractwo Kurkowe i Ośrodek Sportu i Rekreacji za sprawą Dekretu Króla Kurkowego zaprasza mieszkańców grodu Warcisława na Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej. Impreza będzie miała miejsce w sobotę 25 sierpnia br. na Strzelnicy Miejskiej przy ul. Szczecińskiej 71. Początek o godz. 9.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla osób starszych i najmłodszych mieszkańców Szczecinka. Będzie m.in. ognisko strzeleckie, zamek dmuchany i konkurs z nagrodami. Ale co najważniejsze, każdy będzie mógł spróbować swoich sił (celnego oka) na strzelnicy.

To nie wszystkie sobotnie atrakcje strzeleckie Bractwa Kurkowego. O godz. 13 na strzelnicy rozpoczną się I Mistrzostwa Strzeleckie Motocyklistów "Pojedynek Mistrzów".

Grafika: Szczecineckie Bractwo Kurkowe

Kolaż zdjęć graf.: S. Włodarczyk