Budynek MOPS-u przy ul. Koszalińskiej idzie do liftingu

Miasto z Wizją / 26.07.2017 / Komentarze
Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w lipcu i potrwają do końca października

Podczas jednej z sesji Rady Miasta w 2015 r. radni zadecydowali o odkupieniu od spółki "Geosystem" budynku biurowego byłego Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego, a później siedziby Szkoły Kupieckiej przy ul. Koszalińskiej. W obiekcie tym mieści się obecnie siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tu od 1 marca obsługiwani są interesanci w sprawach: dodatków mieszkaniowych i energetycznych, funduszu alimentacyjnego, dłużników alimentacyjnych, świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego 500+, zasiłku dla opiekuna oraz świadczenie z ustawy „Za życiem”.

Teraz „wysłużona” elewacja budynku doczeka się remontu. Wykonane zostanie tu m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych obiektu, a także demontaż żelbetowego zadaszenia na elewacji północno-zachodniej  oraz remont żelbetowego zadaszenia nad wejściem do budynku. Prace remontowe obejmą także wymianę drzwi zewnętrznych oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ścian fundamentowych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w drodze przetargu wyłonił już wykonawcę, który podejmie się tego zadania. Prace remontowe będzie prowadził „Zakład Remontowo-Budowlany Zbigniew Kubaczyk” z  Połczyna Zdroju, który złożył najkorzystniejszą ofertę. Prace powinny ruszyć jeszcze w lipcu i potrwać do końca października br.

Dodajmy, że obiekt w trakcie wykonywania robót remontowych będzie przyjmował interesantów.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk