Budynek przy Polnej na finiszu

Miasto z Wizją / 16.03.2023 / Komentarze
Powstanie tam 38 mieszkań za ponad 11 mln zł

Dobiega końca budowa budynku mieszkalnego, wielorodzinnego przy ul. Polnej (na terenie byłych koszar jednostek wojskowych Garnizonu Szczecinek) - obok budynku Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej. Inwestorem jest ZGM-TBS. Prace odbywają się bez opóźnień.

- Szczecinek wzbogaci się o 38 mieszkań (3 klatki schodowe) - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak. - Całkowity koszt inwestycji realizowanej przez ZGM to 11,25 mln zł brutto. Dofinansowanie z Miasta Szczecinek poprzez dokapitalizowanie ZGM TBS wynosi 7,752 mln zł, w tym dopłata z Funduszu Dopłat BGK - 6.2 mln zł.

Nowy budynek stanął równolegle do ul. Polnej i ma kształt litery "C". To ze względu na chęć zachowania istniejącego nieopodal dębu. Warto nadmienić, że na parterze zaprojektowano 10 mieszkań dla osób niepełnosprawnych lub starszych.