Budżet Obywatelski na topie

Miasto z Wizją / 28.09.2022 / Komentarze
Pierwszy tydzień - 1271 głosów na 12 projektów

Przez pierwszy tydzień na 12 projektów Budżetu Obywatelskiego 2023 mieszkańcy Szczecinka oddali 1271 głosów. Walka o realizację projektów potrwa do 10 października.

Rzecz jasna nie możemy uchylić rąbka tajemnicy i napisać, które projekty cieszą się największą popularnością wśród szczecinecczan.

- Trzeba podkreślić - jak co roku - spore zainteresowanie Budżetem Obywatelskim. Cieszy to, że wszyscy utożsamiamy się z tą cenną inicjatywą obywatelską i pragniemy by miasto było coraz ładniejsze i coraz prężniej się rozwijało. W drugim tygodniu głosowania zapowiada się ostra rywalizacja o realizację poszczególnych projektów - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

Przypomnijmy: głosować możemy nie tylko w ratuszu i poprzez stronę internetową (https://szczecinek.budzet-obywatelski.org), ale również w dwóch miejskich bibliotekach (głosowanie w godzinach pracy placówek). Głosowanie potrwa do 10 października (włącznie) do godz. 24.

Projekty, na które możemy oddać swój głos:

* Szczecinek dla wszystkich. Wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych

* TOR NINJA. Profesjonalny tor z przeszkodami TOR NINJA. Profesjonalny tor z przeszkodami

* Bezpieczne Osiedle Wodociągowa - całodobowy monitoring miejsc rekreacji dla mieszkańców

* Wakacje wodne szaleństwo - darmowe przejażdżki na dmuchańcach za motorówką

* STOP HOP poprawa warunków jazdy i bezpieczeństwa poprzez regulację studzienek na ulicach Szczecinka

* “Zielony zakątek” - miejsce edukacji przyjazne naturze w zurbanizowanej przestrzeni miejskiej

* Wszystkie Chwyty Dozwolone - zewnętrzna ściana boulderingowa

* ROK DOBRYCHRZECZY - roczny cykl zajęć dla młodzieży i koncert rap połączony z Graffiti Jam

* Akcja reanimacja

* MURALE, KONCERTY, TEATRY, WYSTAWY - ART PIKNIK FESTIWAL

* "Gryf i Jesiotr w akcji"

* Cykl wydarzeń muzycznych na Mysiej Wyspie.

Szczegóły: