Budżet Obywatelski wkracza w fazę realizacji

Miasto z Wizją / 07.08.2019 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Warto było. Cieszy wielkie zaangażowanie mieszkańców Szczecinka

Zapewniam, że w kolejnych latach Szczecinecki Budżet Obywatelski będzie kontynuowany - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak. - Po prostu było warto podjąć taką inicjatywę. Tym bardziej, że byliśmy świadkami wielkiego zaangażowania mieszkańców Szczecinka. Zgłaszali projekty, reklamowali je i głosowali nad nimi. Blisko 13 tysięcy głosów oddanych na różne projekty to rzecz bezcenna.

Jak podkreślił burmistrz, głosowaliśmy na 28 projektów, choć na początku było ich znacznie więcej.

- Jednak różne sprawy formalne zdecydowały, że nie mogliśmy ich wszystkich realizować - mówi Daniel Rak.

- Osobiście kibicowałem projektowi rozszerzenia ilości stacji Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich. Projekt przeszedł, uplacował się na piątym miejscu, będziemy go robić i niebawem przybędzie nam kilkanaście miejskich rowerów. Z pięciu zwycięskich projektów trzy będą realizowane przez Wydział Komunalny Urzędu Miasta i po jednym przez Komunikację Miejską i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jak ujawnił nam Daniel Rak, nabór projektów do Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, po stosownej uchwale Rady Miasta, powinien zostać ogłoszony w połowie listopada br.

- Środki na drugi Budżet Obywatelski zostaną zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie miasta. Będę też namawiał firmę Kronospan do włączenia się, podobnie jak w tym roku, we współfinansowanie tej cennej inicjatywy. W tym roku firma przekaże środki finansowe (około 200 tys. zł) na projekt nr 11, czyli rozbudowę Centralnego Placu Zabaw, projektu który nie znalazł się w zwycięskiej piątce.

Reasumując: Pierwszy Szczecinecki Budżet Obywatelski wkracza w fazę realizacji. Cieszę się z tego powodu, a ilość osób, które wzięły udział w głosowaniu, ilość oddanych głosów jednoznacznie wskazują na to, że na taką inicjatywę mieszkańcy Szczecinka czekali.

Tekst  foto: Sławomir Włodarczyk