Budżet Szczecinka na 2023 rok - znamy założenia

Miasto z Wizją / 20.11.2022 / Komentarze
Dochody miasta - ponad 193 mln zł, wydatki - blisko 219 mln zł

O tym, że przyszłoroczny budżet miasta będzie trudny, pisaliśmy kilkakrotnie. Trudny choćby ze względu na ubytki w dochodach samorządów, również Szczecinka.

Wiemy już, że planowane wydatki miasta na 2022 rok zamkną się kwotą blisko 193,4 mln zł (o około 6 mln zł więcej, niż w tym roku). Z kolei wydatki będą dużo wyższe niż tegoroczne (około 200 mln zł) i wyniosą prawie 219 mln zł.

Tak ukształtowany poziom dochodów i wydatków daje wynik finansowy minusowy tj. deficyt budżetowy w kwocie 20,3 mln zł, który planuje się pokryć m.in. przychodem pochodzącym z wolnych środków w wysokości 15,5 mln zł oraz zaciągnięciem długoterminowej pożyczki w wysokości 2,36 mln zł.

Znamy też inwestycje, które będą realizowane w przyszłym roku. Oprócz inwestycji tzw. przechodzących, jak zakup 5 autobusów elektrycznych czy przebudowa ul. Rybackiej , miasto planuje też m.in. rewitalizację dworca kolejowego, zakup wiat przystankowych, budowę półpodziemnych gniazd na odpady komunalne, czy budowę przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic: Piłsudskiego, Klasztornej i Szczecińskiej.

Będą też inne, drobniejsze inwestycje, w tym realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Pisaliśmy o nich w artykule: