Budżet Szczecinka - wyższe dochody, większe wydatki

Miasto z Wizją / 10.10.2016 / Komentarze
Modernizacja przystanków autobusowych, uzupełnienie sieci dróg rowerowych oraz projekt Skate Parku

W czasie najbliższej (poniedziałek 17 października) sesji Rady Miasta, radni zdecydują m.in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta. Jeżeli uchwała zostanie podjęta na "tak", Szczecinek wyda w tym roku ponad 143 mln zł.

W projekcie uchwały zapisano po stronie wydatków 143 210 267 zł. Z kolei po stronie dochodów - 140 461 955 zł. Deficyt budżetowy w wys. ponad 2,7 mln zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków.

Warto dodać, że w tym roku miasto nie weźmie żadnych kredytów i pożyczek. Oznacza to, że Szczecinek swoje zobowiązania płaci wyłącznie z dochodów i wolnych środków budżetowych. Tym samym na koniec roku zadłużenie samorządu powinno spaść do około 30 proc. w stosunku do dochodów.

Szczegóły zmian budżetowych? Rozdysponujemy m.in. dodatkowe środki w kwocie 47 650 zł. Pieniądze pochodzić będą z urealnienia planowanych wpływów z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności - 30 300 zł. Miasto urealni też planowane wpływy z różnych dochodów w łącznej kwocie 17 350 zł.

Wspomniana kwota 47 650 zł zostanie przeznaczona na realizację nowego zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku" - 30 300 zł oraz na realizację projektu „Mobilni nauczyciele – innowacyjna szkoła – zmotywowani uczniowie” w Gimnazjum Nr 1" - 17 350 zł.

Ponadto miasto założyło, że 30 850 zł przeznaczy na realizację nowego zadania inwestycyjnego pn. „Uzupełnienie sieci dróg rowerowych prowadzących do miejsc pracy i szkół w mieście Szczecinek”.

Z kolei 33 625 zł zostanie przeznaczone na realizację nowego zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności”.

Miasto zmniejszy też planowane wydatki - o kwotę 63 395 zł na zadanie inwestycyjne pn. „Przygotowanie i zakończenie inwestycji – dokumentacje projektowe”. Środki przeznaczone zostaną na wydatki związane z realizacją nowych inwestycji wieloletnich.

Z kolei o 10 000 zł zmniejszone zostaną planowane wydatki na zakup materiałów i wyposażenia. Środki przeznaczone zostaną na realizację nowego zadania inwestycyjnego pn. „Zakup odkurzacza na halę sportową przy SP-7” - za 11 850 zł.

Ponadto za kwotę 21 850 zł wykonany zostanie projekt Skate Parku (środki pochodzą ze zwiększonych wpływów z z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego przysługującemu osobom fizycznym w prawo własności). Dodatkowo miasto zakupi pompę szlamową typu PH 2400 wraz z wężem ssawnym i przełącznikiem - za 11 850 zł.

W związku ze zmianami w tegorocznym budżecie miasto urealni wydatki na następujące zadania inwestycyjne:

„Budowa dróg na osiedlu Marcelin"

„Budowa dróg na osiedlu Raciborki"

„Przygotowanie i zakończenie inwestycji – dokumentacje projektowe”.

Z kolei do budżetu wprowadzone zostaną nowe zadania inwestycyjne:

„Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku”

„Wykonanie projektu technicznego Skate Parku na terenie OSiR-u”

„Zakup pompy szlamowej typu PH 2400 wraz z wężem ssawnym i przełącznikiem”

„Zakup odkurzacza na halę sportową przy SP-7”