Burmistrz Daniel Rak: mniej imprez, wstrzymane przetargi

Miasto z Wizją / 29.04.2020 / Komentarze
Skutki pandemii w Szczecinku - burmistrz w Studiu "Bałtyk Szczecinek" Polskiego Radia Koszalin

Umorzenie, albo czasowe opóźnienie płatności podatku od nieruchomości to jedne z rozwiązań, jakie zaproponowały przedsiębiorcom władze Szczecinka. Trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami. W skonkretyzowaniu ich ma pomóc burmistrzowi specjalny organ doradczy - Rada Biznesu, którą chce powołać Daniel Rak.

W "Studiu Bałtyk Szczecinek" burmistrz mówił też o oszczędnościach związanych z mniejszymi wpływami do budżetu.

- Zaczniemy od ograniczania wydatków jeśli chodzi o SAPIK. Zostaną odwołane rożnego rodzaju imprezy. Ośrodek Sportu i Rekreacji także będzie redukował albo wygaszał imprezy sportowe co najmniej do września. Będziemy też rozmawiali ze spółkami. Każdy z prezesów dostanie w najbliższym czasie wytyczne dotyczące ograniczenia aktywności związanej z inwestycjami - mówił D. Rak.

Burmistrz Szczecinka zapewnił, że rozpoczęte inwestycje zostaną dokończone. Dotyczy to budowy hali sportowej, która powstaje przy Szkole Podstawowej nr 1, a także przebudowy ciągu ulic w sąsiedztwie dworca PKP. A co z kolejnymi inwestycjami zaplanowanymi w budżecie na rok 2020?

- Ratusz wstrzymuje postępowania przetargowe. Praktyczne decyzje zapadną dopiero w drugiej połowie roku - wyjaśniał burmistrz.

Daniel Rak pytany o oszczędności związane z ograniczeniami epidemicznymi, a więc zawieszenie imprez masowych oraz przepisy dotyczące komunikacji miejskiej odpowiadał, że nie będą miały większego znaczenia dla miejskich finansów.

- Dzisiaj koszty osobowe są najbardziej kosztochłonnymi. A nie chcemy zwalniać ludzi - komentował gość "Studia Bałtyk Szczecinek".

Tekst: Tomasz Nowakowski, redakcja iszczecinek

Opracowanie i foto: Sławomir Włodarczyk

Materiał dzięki uprzejmości Miejskiego Portalu Informacyjnego iszczecinek. Dziękujemy