Burmistrz Daniel Rak o zakończeniu roku szkolnego

• Tv
Miasto z Wizją / 25.06.2020 / Komentarze
Życzenia dla uczniów, podziękowania dla nauczycieli i rodziców

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego zdecydowanie różni się od uroczystości organizowanych w poprzednich latach.

W związku z aktualną sytuacją uczniowie nie spotkają się ze swoimi kolegami w szkolnej auli. Nie odbędzie się także coroczna gala wieńcząca dziesięć miesięcy wytężonej pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. To właśnie podczas spotkania, które zazwyczaj odbywało się w kinie Wolność, głos zabierał burmistrz, zwracając się do pedagogów i podopiecznych tych szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto.

Jednak Daniel Rak postanowił w nieco inny sposób zaakcentować to wydarzenie, wykorzystując w tym celu media. Burmistrz podziękował nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych za ich trud, a uczniom pogratulował osiągniętych wyników w nauce, życząc jednocześnie udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Nie zapomniał on także o rodzicach, którzy w ostatnich miesiącach musieli zmierzyć się z nowym i niełatwym zadaniem związanym z organizacją nauki zdalnej oraz wsparciu swoich pociech w zdobywaniu wiedzy w tych zdecydowanie trudniejszych warunkach. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra