Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas podsumowuje kadencję 2015-2018

Miasto z Wizją / 05.11.2018 / Komentarze
Inwestycje, kultura, oświata, turystyka, sport, lecznictwo, działania prospołeczne - Szczecinek w Europie

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, po 13 latach sprawowania najwyższego w mieście urzędu, niebawem pożegna się z ratuszem. Przed końcem mijającej właśnie kadencji, burmistrz przygotował dla mieszkańców Szczecinka specjalny folder, w którym zawarł najważniejsze dla miasta dokonania w latach 2015-2018.

Na wstępie Jerzy Hardie-Douglas napisał:

Drodzy mieszkańcy Szczecinka

Kończy się kolejna kadencja działalności samorządu. Odchodząc z funkcji Burmistrza, jaką dzięki oddanym na mnie Państwa głosom, sprawowałem nieprzerwanie od 2006 roku, chciałbym rozliczyć się ze swojej pracy w latach 2015-2018

Wg mojej oceny, to były kolejne dobre lata dla naszego miasta. Kontynuowane były zmiany jakie zapoczątkowaliśmy prawie 13 lat temu. Realizowana była też długoletnia strategia rozwoju miasta, która bardzo trywializując zakładała przekształcenie Szczecinka w nowoczesną, przyjazną mieszkańcom średniej wielkości europejską aglomerację, w której żyje się wygodnie i bezpiecznie.

**********

Miasto rozwija się nadzwyczaj dynamicznie. Zaczyna brakować miejsc hotelowych. Z roku na rok odwiedza nas więcej turystów. Mamy z tego powodu olbrzymią satysfakcję.

Jednak najważniejszą przesłanką pozwalająca na optymistyczne patrzenie w przyszłość Szczecinka są wzrastające dochody miasta. 12 lat temu, gdy zaczynałem przygodę z burmistrzowaniem przychody oscylowały wokół 60 mln zł rocznie. Dziś przekraczają 170 mln zł.

Odchodzę z funkcji burmistrza po prawie 13 latach zostawiając miasto w znakomitej kondycji finansowej z zadłużeniem rzędu około 17,5% w stosunku do dochodów (można zadłużyć się do 60 %). Taki wynik umożliwia mojemu następcy podejmowanie odważnych decyzji inwestycyjnych.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom za cierpliwość, wyrozumiałość i za to, że umożliwili mi przez 13 lat pełnienie zaszczytnej funkcji Burmistrza Szczecinka.

Jerzy Hardie-Douglas

Wstęp, opracowanie: Sławomir Włodarczyk

Foto: Ryszard Kieruj, Mirosław Korkus, Marcin Szydlik, Marzena Góra, Sławomir Włodarczyk, Sławomir Kłuciejasz, Paweł Zastawny, Sonia Pańczyk, SAPiK, Kronospan, Urząd Miasta Szczecinek