Był taki mecz - o granice Szczecinka

Miasto z Wizją / 10.05.2020 / Komentarze
10 maja 2009 roku zagrały reprezentacje Trzesieki i ratusza

O tym wydarzeniu mało, kto już pamięta. Zatem przypomnijmy. Jedenaście lat temu, w maju 2009 roku, gdy Szczecinek czekał na decyzję Rady Ministrów o rozszerzeniu granic administracyjnych miasta o sołectwa Trzesieka i Świątki, piłkarze "Błękitni - Wektra" Trzesieka postanowili dać swoje poparcie szczecineckiemu samorządowi i z tego tytułu zaprosili futbolową reprezentację ratusza do rozegrania meczu towarzyskiego. W Szczecinku to wydarzenie okrzyknięto "Futbolowym bojem o granice".

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas przyjął wyzwanie i wraz z podwładnymi skompletował kadrę piłkarską ratusza.

Wydarzenie miało miejsce 10 maja po południu na malowniczo położonym boisku piłkarskim w Trzesiece. Mecz miał zacięty przebieg. Do przerwy górą byli gospodarze, prowadząc 2:0. Do dziś nie wiadomo, co w przerwie futbolowej potyczki burmistrz powiedział swoim piłkarzom, ale ci drugie 45 minut zagrali dużo lepiej i za sprawą goli zdobytych przez Macieja Wiórka i Tomasza Piesika doprowadzili do wyrównania. "Mecz o granice" zakończył się polubownym remisem 2:2.

Drużyna ratusza zagrała w składzie: Szymon Kiedel (bramkarz), Szymon Podolańczyk, Andrzej Kąkol, Robert Szczęsny, Bartłomiej Gehrke, Maciej Makselon, Janusz Leszko Maciej Wiórek, Piotr Misztak, Daniel Rak (kapitan), Radosław Żmuda-Trzebiatowski, Tomasz Piesik i Jarosław Żuk.