Była "Słowianka", będą lokale socjalne

Miasto z Wizją / 19.07.2018 / Komentarze
W budynku przy ul. Pilskiej mają powstać 24 mieszkania

Od kilku lat miasto zmaga się z deficytem mieszkań socjalnych. Jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce – przynajmniej częściowo – problem ten uda się rozwiązać. Kolejne tego typu lokale miałyby powstać w budynku przy ul. Pilskiej, należącym uprzedni do CSI "Słowianka". Planuje się, że powstanie tam 24 mieszkań socjalnych, w których będzie mogło zamieszkać łącznie 86 osób. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na roboty.

- Żeby jakaś inwestycja mogła wejść w życie, zawsze potrzebny jest ten pierwszy krok i przygotowanie dokumentacji. Wcześniej informowaliśmy, że nabyliśmy nieruchomość od Słowianki przy ul. Pilskiej. Budynek ten, który od jakiegoś czasu stał pusty, zmieni sposób użytkowania - mówił w Programie Samorządowym MzW wiceburmistrz Daniel Rak.

Jak zdradził nam wówczas nasz rozmówca, w budynku przy ul. Pilskiej planowo mają powstać 24 mieszkania. 12 z nich zostanie przeznaczona dla rodzin 3-osobowych, 10 lokali czekać będzie na rodziny 4-osobowe. Powstaną też dwa lokale dla rodzin 5-osobowych.

Ratusz planuje, że inwestycja nosząca nazwę: "Wykonanie przebudowy budynku produkcyjnego na mieszkalne lokale socjalne w Szczecinku" zostanie zwieńczona do 30 września 2019 roku.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk