Była szkoła idzie pod młotek

Miasto z Wizją / 07.12.2017 / Komentarze
Powiat chce sprzedać atrakcyjnie położoną nieruchomość po byłym Technikum Budowlanym i ZS nr 3

Zarząd Powiatu Szczecineckiego dał zielone światło do sprzedaży zabudowanej nieruchomości o pow. 1,75 ha położonej przy ul. Artyleryjskiej i Słowiańskiej. Tam przed laty z powodzeniem funkcjonowało Technikum Budowlane a do niedawna Zespół Szkół nr 3.

Powiat założył, że z tytułu sprzedaży działki zabudowanej budynkiem szkoły, schroniskiem młodzieżowym, salą gimnastyczną i garażem uzyska kwotę około 5 mln zł. Tak też zapisano (po stronie dochodów) w projekcie budżetu powiatu na 2018 rok.

Z kolei w projekcie uchwały Rady Powiatu zapisano, że zbycie nieruchomości nastąpi w drodze przetargu nieograniczonego za cenę nie niższą niż wartość ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego, czyli 4,9 mln zł.

Ostateczną decyzję w tej kwestii podejmie na najbliższej sesji Rada Powiatu Szczecineckiego