Byli pracownicy "Słowianki" na spotkaniu

Miasto z Wizją / 15.09.2017 / Komentarze
Dr. Bee chce w tym roku zatrudnić około 120 osób

Dziś (piątek 15.09) odbyło się spotkanie z byłymi pracownikami CSI "Słowianka". Uczestniczyło w nim kierownictwo Powiatowego Urzędu Pracy i przedstawiciele nowego dzierżawcy zakładu - firmy Dr. Bee.

- Na spotkanie przybyła większość zwalnianych pracowników "Słowianki", czyli ponad sto osób - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego PUP.

- Poinformowaliśmy pracowników, że mamy już zabezpieczone środki na zwolnienia grupowe. Właśnie sporządzamy stosowny wniosek do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jak powiedział nam dyr. Batura, przedstawiciel firmy Dr. Bee zapewnił, że jeszcze w tym roku postara się zatrudnić około 120 osób.

- Pierwsi pracownicy otrzymają zatrudnienie w październiku. Będzie to 10 osób z administracji oraz 30 osób produkcyjnych i okołoprodukcyjnych - ujawnia nam dyr. Batura.

- Pozostali pracownicy powinni otrzymać zatrudnieni w miesiącach listopad - grudzień. Przedstawiciel Dr. Bee poinformował również, że w firmie pracuje już piekarnia. Mają natomiast problem z uruchomieniem karmelarni.

Byli pracownicy "Słowianki" mogą się rejestrować w Powiatowym Urzędzie Pracy od 2 października.

- Z kolei we wtorek 19 września uruchomimy dla nich specjalny punkt konsultacyjny. Jego pracownik poinformuje o wszystkich sprawach organizacyjnych, itp. Odpowie też na nurtujące ludzi pytania. Jeżeli wszystko potoczy się po naszej myśli, a nowy właściciel wdroży w życie wszystkie swoje plany, proces likwidacji zakładu nie będzie taki uciążliwy dla ludzi jak początkowo zakładaliśmy - kończy nasz rozmówca.