To było wyborne święto tańca

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.12.2019 / Komentarze
W Szczecinku odbył się Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego

W miniony weekend wszyscy miłośnicy tańca i widowiskowych akrobacji na parkiecie bez wątpienia mieli prawdziwe powody do zadowolenia, bowiem Szczecinek na chwilę zamienił się w taneczną stolicę kraju. W sobotę, 30 listopada w naszym mieście odbył się kolejny Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego. W tym roku jednak ta wyjątkowo widowiskowa taneczna impreza odbyła się w hali Kronospan Design Center, przy wsparciu firmy podczas organizacji tego dużego przedsięwzięcia. Organizatorami turnieju był Klub Tańca Towarzyskiego AIDA, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

Podczas imprezy na parkiecie zaprezentowali się najlepsi polscy tancerze, którzy walczyli o nagrodę Grand Prix Polski w kategorii młodzieży i młodzieży starszej. Ich zmagania oceniał dziesięcioosobowy  panel sędziowski. Przy sędziowskim stoliku zasiadła także Katarzyna Balon – prowadząca KTT Aida i inicjatorka licznych tanecznych turniejów i imprez w naszym mieście.

Łącznie na parkiecie zaprezentowały się 92 pary z 37 klubów tanecznych. Zawodnicy zjechali do Szczecinka m.in. z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Łodzi, Torunia, Szczecina, Kołobrzegu, Chojnic, Bydgoszczy, Poznania, Sopotu, Nowogardu, Myśliborza, Piły, Elbląga, Wolina, Gdyni, Koszalina czy Białegostoku. Jednak niezależnie od tego, ile kilometrów mieli oni do pokonania, nie było po nich widać zmęczenia, a kiedy wyszli na parkiet raz po raz dawali z siebie wszystko, serwując sędziom i publiczności wspaniałe widowisko.

Po zaciętej rywalizacji tancerze z uśmiechami, medalami i pucharami wrócili do domu. Jak zapewniali, jeszcze nie raz chętnie odwiedzą Szczecinek. Pełną listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych wraz z punktacją sędziowską można znaleźć TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra

Foto: JoTa Dance Photography