Były Klub Garnizonowy idzie w ręce miasta

Miasto z Wizją / 20.10.2017 / Komentarze
Zarząd Powiatu Szczecineckiego wyraził zgodę na transakcję sprzedaży działki nad jeziorem

Zarząd Powiatu Szczecineckiego (obradował dziś - czwartek 19 października) dał zielone światło na sprzedaż miastu obiektów użytkowanych przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury wraz z ogrodem położonych przy ul. Kilińskiego.

- Rzeczoznawca wycenił nieruchomość nas kwotę 1,79 mln zł. Podjęliśmy decyzję o jej bezprzetargowym zbyciu - mówi "Miastu z Wizją" Jakub Hardie-Douglas, członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego.

Ratusz kupi były Klub Garnizonowy za kwotę 1,25 mln zł. Różnica w cenie to następstwo zaległości finansowych powiatu wobec miasta. Transakcję przyklepała Rada Miasta na sesji w poniedziałek 16 października. Pisaliśmy o tym w artykule:

Zarząd wydał też zgodę na sfinansowanie z dotacji na promocję (SAPiK - 15 tys. zł) organizacji zawodów wędkarskich Savage Gear Trophy Szczecinek 2017, które w ten weekend odbędą się na jeziorze Trzesiecko i Wierzchowo.

Ponadto zarząd dokonał zmian w planie dochodów i wydatków powiatu szczecineckiego na rok 2017.