Centrum Edukacyjne rusza z kolejnym projektem

Miasto z Wizją / 10.05.2021 / Komentarze
Jego realizacja zostanie dofinansowana ze środków województwa

Każdego roku centrum Edukacji Ekologicznej realizuje rozmaite projekty edukacyjne, mające na celu podnieść świadomość ekologiczną i poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie wśród najmłodszych – jak również tych nieco starszych – mieszkańców naszego miasta. Teraz, dzięki wsparciu WFOŚ, kolejny tego typu projekt doczeka się realizacji.

Projekt będzie przebiegał pod nazwą „Człowiek – jego miejsce i rola w środowisku – edukacja ekologiczna w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji jezior w Szczecinku”. W jego ramach zorganizowane zostaną m.in. edukacyjne warsztaty akwarystyczne, wyjazdy na zajęcia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, organizacja konferencji tematycznej, a także wynajem nowoczesnej interaktywnej wystawy „Przeciek”, która będzie składała się z trzech części.

Ponadto w ramach projektu zakupiony zostanie system monitoringu wody użytkowej i kompletu pomocy dydaktycznych. Dodatkowe środki pozwolą również na przeprowadzenie akcji promocyjno-informacyjnej pod hasłem „Bądź eko” w ramach obchodów 5-lecia funkcjonowania CEEiRJ.

Całkowity koszt projektu to 139 500 zł, natomiast kwota dofinansowania wynosi 89 125 zł. /zr/

Foto: Sławomir Włodarczyk