Centrum Maszyn Komunalnych, Rolniczych i Leśnych

• Tv
redakcja / 18.03.2015 / Komentarze
Rolnicy już zaczęli przygotowania do kolejnego sezonu ciężkiej pracy. Na przeciw ich oczekiwaniom, wychodzi nowo otwarte Centrum Maszyn Komunalnych, Rolniczych i Leśniczych. Postanowiliśmy sprawdzić, czego może spodziewać się osoba odwiedzająca to miejsce.

Rolnicy już zaczęli przygotowania do kolejnego  sezonu ciężkiej pracy. Na przeciw ich oczekiwaniom, wychodzi nowo otwarte Centrum Maszyn Komunalnych, Rolniczych i Leśniczych w Szczecinku ul. Harcerska 1. Postanowiliśmy sprawdzić, czego może spodziewać się osoba odwiedzająca to miejsce.

11 kwietnia szczecinecki Zamek gościł uczestników ogólnopolskiej konferencji pn." Rola nowoczesnych procesów produkcyjnych i usługowych w kontekście ekologicznej gospodarki komunalnej i leśnej".

Na organizowaną przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Urząd Miasta Szczecinka i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych konferencję przybyła przeszło setka zaproszonych gości, wśród których - oprócz przedstawicieli biznesu - pojawili się również parlamentarzyści z naszego regionu: senator Piotr Zientarski oraz poseł Wiesław Suchowiejko.

Program spotkania obejmował między innymi wystąpienia dyrektora RDLP - Sławomira Cichonia, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie- Jacka Chrzanowskiego.

Po zakończeniu części teoretycznej zaproszeni goście wzięli udział w prezentacji produktów firm PRONAR, ATA TECHNIK i AC SA. Od godziny 15:00 rozpoczęły się pokazy specjalistycznych maszyn komunalnych i leśnych, które zorganizowano w Czarnoborze i Turowie.

inf., fot. Tomamsz Czuk