Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowe powstanie w Szczecinku

Miasto z Wizją / 07.10.2024 / Komentarze
To projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Miasto otrzymało dofinansowanie w wys. nieco ponad 4 mln zł. Nowy budynek mieszkalny ma zostać wzniesiony przy ul. Pileckiego.

Zakłada się, że Centrum będzie przeznaczone dla 19 osób, w tym 5 na pobyt całodobowy oraz 14 na pobyt dzienny. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także tych poruszających się na wózkach. Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek, o prostokątnym kształcie, nie tylko będzie służył opiece, ale także stworzy przestrzeń wspierającą rehabilitację i integrację społeczną mieszkańców.

Jak podkreśla Mateusz Sienkiewicz, rzecznik prasowy ratusza, inwestycja ta jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniej opieki i wsparcia osobom najbardziej potrzebującym w Szczecinku.

Źródło: iszczecinek.pl

Foto: Urząd Miasta Szczecinek