Centrum Praktyk Zawodowych wybuduje firma z Połczyna

Miasto z Wizją / 20.11.2017 / Komentarze
Zakończyło się już postępowanie przetargowe. Ostatecznie wpłynęła jedna oferta

Pomysł wybudowania w naszym mieście Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych, które miałoby funkcjonować przy Zespole Szkół Technciznych, pojawił się już dawno. Inwestycja ta miała przyczynić się do znacznego podniesienia poziomu kształcenia oraz przyczynić się do uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej. To właśnie tu uczniowie będą mogli odbywać praktyki, korzystając z nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w wielu zakładach produkcyjnych.

- Przedsięwzięcie nabrało realnych kształtów pod koniec kwietnia 2016 roku, kiedy  w gmachu szczecineckiego ratusza podpisano Kontrakt Samorządowy dla Powiatu Szczecineckiego. Powiat Szczecinecki wyselekcjonował cztery projekty priorytetowe a wśród nich - Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej poprzez rozbudowę Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych z ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodów w sektorach: drzewnym, budowlanym i mechanicznym w Szczecinku. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę 4 857 529, 00 zł, przy łącznym dofinansowaniu w wysokości 4 128 899,65zł – informował już w minionym roku Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

- Przyszkolne Centrum Praktyk Zawodowych wyniesie oferowane przez Zespół Szkół Technicznych kształcenie zawodowe na najwyższy poziom. Na niemal 3 tys. m kw. do dyspozycji uczniów oddane zostaną sale szkoleniowe i lekcyjne oraz nowoczesne pracownie do kształcenia zawodowego: technika technologii drewna, pracownia CNC, specjalistyczna pracownia spawalnicza, lakiernictwa i blacharki, odnawialnych źródeł energii oraz pracownie architektury obrazu, zawodów budowlanych oraz sale komputerowe. Całość uzupełni niezbędne zaplecze socjalne.

Przedsięwzięcie to nabiera coraz realniejszych kształtów. Zakończyło się już postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy, który podejmie się zaprojektowania i wykonania rozbudowy Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych. Ostatecznie wpłynęła jedna oferta. Później do pracy wzięła się komisja przetargowa, która miała za zadanie jej weryfikację.  Wiadomo już, że tego zadania podejmie się „Zakład Remontowo-Budowlany Zbigniew Kubaczyk” z Połczyna Zdroju.

Tekst: Marzena Góra