Chcesz ubiegać się o środki RPO 2014-2020?

Miasto z Wizją / 08.12.2015 / Komentarze
Bez wpisania projektów do tworzonego przez Urząd Miasta w Szczecinku „Planu działań”, nie będziecie mogli ubiegać się o środki unijne z Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020!

Jeżeli zamierzają Państwo w następnych latach ubiegać się o dofinansowanie unijne na projekty związane z turystyką - z kreowaniem nowych produktów turystycznych lub rozwojem już istniejących (w tym budowa, rozbudowa, przebudowa i modernizacja infrastruktury turystyki aktywnej, będącej produktem turystycznym lub jego częścią), czyli budową i rozwojem produktów, budujących potencjał turystyczny Szczecinka, wpisujących się w założenia działania 4.9 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zachęcamy do wypełnienia udostępnionego formularza i przesłania go do Urzędu Miasta Szczecinek w terminie do 29 lutego 2016 r.

Zgodnie z zapisami w/w programu, aby móc ubiegać się o dofinansowanie w tym zakresie, samorząd musi przygotować tzw. „Plan działań”, rozumiany, jako lista spójnych ze sobą przedsięwzięć, które łącznie stworzą produkt turystyczny, gdyż pojedyncze projekty będą miały szanse na dofinansowanie jedynie wtedy, gdy będą elementem szerszego produktu turystycznego, oferowanego przez nasze miasto.

Proponowane projekty muszą mieć wpływ na tworzenie miejsc pracy i przedsiębiorczość, ponadto muszą być oparte na potencjałach endogenicznych naszego obszaru, tj. projekty muszą być związane z cechami specyficznymi, charakterystycznymi, z którymi kojarzony jest Szczecinek, nie tylko ze względu na obiektywnie korzystne uwarunkowanie, które stanowi, ale często także ze względu na fakt odróżniania danego obszaru od jego sąsiedztwa (np.: jeziora, lasy, turystyka sportowa, istniejące obiekty zabytkowe, itp.)

Aby móc stworzyć taki plan, Urząd Miasta powinien dysponować informacjami o tym czy przedsiębiorcy prowadzący działalność w Szczecinku, będą starać się o środki unijne z tego zakresu, a jeśli tak, to na jakie przedsięwzięcia. Bez wpisania Państwa projektów do tworzonego przez Urząd Miasta w Szczecinku „Planu działań”, nie będziecie mogli ubiegać się o środki unijne z Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020!

Planowany, przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, nabór wniosków o dofinansowanie dla w/w działania, przewidywany jest w okresie od 30.06.2016 do 30.09.2016.

Załącznik:

źródło: www.szczecinek.pl

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku, działający przy Starostwie Powiatowym w Szczecinku we współpracy z Wydziałem Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie serdecznie zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonego naboru wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego Działanie 1.6 Tworzenie nowych miejsc pracy na terenie Specjalnej Strefy Włączenia, które odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 11:30, w Internacie Zespołu Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku, ul. 1 Maja 22.

Cel spotkania:
• omówienie założeń konkursu wraz z wnioskiem o dofinansowanie;
• omówienie założeń planowanych konkursów w ramach I osi priorytetowej RPO WZP;
• omówienie oferty Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinku.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia materiały edukacyjne. Planowane zakończenie - godz. 15:30.

Uprzejmie prosimy o telefoniczne (tel. 94 372 92 50 lub tel./fax. 94 372 92 47) lub elektroniczne na adres e-mail: lpi@powiat.szczecinek.pl potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 09.12.2015 r. do godz. 12:00.

Organizator szkolenia:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku