Córka A. Złotowskiej prowadzi szkolenia w szpitalu? Prezes nie zaprzecza

Miasto z Wizją / 27.02.2020 / Komentarze
Usłyszeliśmy jedynie: „- Nie będę udzielała takich informacji”, a następnie… dźwięk przerwanego połączenia

Do naszej redakcji dotarły kolejne niepokojące informacje dotyczące tego, co dzieje się w szczecineckim szpitalu. Jak nas poinformowali pracownicy spółki, w placówce w ostatnich dniach prowadzone były szkolenia dla personelu. Z jednej strony fakt zdobywania przez pracowników szpitala nowych wiadomości powinien cieszyć, jednak samo szkolenie budzi już szereg uzasadnionych wątpliwości.

Jak się bowiem dowiedzieliśmy, szkolenia dla pracowników szczecineckiego szpitala miała prowadzić Katarzyna Złotowska, będąca prywatnie córką obecnej prezes szpitala Anny Złotowskiej. W rozmowie telefonicznej z prezes szpitala usłyszeliśmy jedynie, że to szkolenie cyt. „trwa chyba od listopada”. Przypomnijmy, że Anna Złotowska objęła fotel prezesa placówki w pierwszych dniach października, a więc miesiąc przed wspomnianą przez nią datą rozpoczęcia rzeczonego szkolenia.

Zapytaliśmy również Annę Złotowską, czy prawdą jest, że szkolenie dla szpitalnego personelu prowadziła jej córka Katarzyna Złotowska, dając pani prezes szpitala okazję do zaprzeczenia tym rewelacjom. Odpowiedzi na to pytanie jednak nie uzyskaliśmy. Od Anny Złotowskiej usłyszeliśmy jedynie: „- Nie będę udzielała takich informacji”, a następnie… dźwięk przerwanego połączenia.

Tym samym nie mieliśmy szansy zapytać o to, czy prawdą jest również to, że szkolenia prowadzone w szpitalu przez jej córkę współfinansowane są ze środków Powiatowego Urzędu Pracy.

Szereg pytań dotyczących szkoleń odbywających się w szczecineckim szpitalu skierowaliśmy także do Starostwa Powiatowego. Jak się okazało, większościowy udziałowiec spółki nie posiada wiedzy na temat wspomnianych szkoleń i osób, które je przeprowadzały.

- Ani Pan Starosta, ani nikt ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku nie ma wiedzy na temat szkolenia o którym mowa – mówi nam Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. - Nie wiemy kto je organizował i czy w ogóle miało ono miejsce. Starosta nie musi być informowany o wszystkich szkoleniach personelu spółki, bowiem odpowiada za nie jej zarząd. Na przestrzeni ostatnich lat i pod wodzą poprzednich prezesów, odbyło się wiele szkoleń mających na celu podniesienie kwalifikacji personelu i były one dedykowane pracownikom różnych szczebli. Natomiast żaden z poprzednich zarządów nie informował właściciela większościowego o terminach ich organizacji i specyfice, ponieważ nie było takiego obowiązku ani potrzeby.

Czy rzeczywiście prezes szpitala Anna Złotowska do przeprowadzenia szkolenia dla pracowników placówki skierowała swoją córkę? I czy szkolenia te były finansowane ze środków Powiatowego Urzędu Pracy? Anna Złotowska w rozmowie z nami nie wyraziła chęci zaprzeczenia tym informacjom.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Prokuratury Rejonowej w Szczecinku trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez obecną prezes szczecineckiego szpitala Annę Złotowską. Chodzi o nieprawidłowości związane ze złożonym przez nią oświadczeniem majątkowym, w którym „zgubiła” m.in. ponad 2,6 mln złotych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Do tematu z pewnością jeszcze powrócimy. /zr/