Czarodziejski flet W.A. Mozarta w kinie Wolność

Miasto z Wizją / 12.12.2015 / Komentarze
Z okazji jubileuszu – 10. już sezonu transmisji z The Metropolitan Opera – nowojorska scena postanowiła przypomnieć widzom cyklu „Zaczarowany flet” Mozarta w reżyserii Julie Taymor.

Na początku lat 90. wyreżyserowała filmową wersję opery „Króla Edypa” Strawińskiego z wykorzystaniem wielkich ruchomych lalek; producentem przedsięwzięcia był Peter Gelb, obecny dyrektor Met. „Zaczarowany flet” to pierwszy spektakl transmitowany w HD przez MO.

To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami.

Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.

Przedstawienie trwa około godziny i 50 minut (bez przerwy).

Libretto: Emanuel Schikaneder. Przekład libretta na angielski: J. D. McClatchy

Premiera niniejszej inscenizacji The Metropolitan Opera: 8 października 2004

JUBILEUSZOWA RETRANSMISJA SPEKTAKLU Z 30 GRUDNIA 2006 12 grudnia 2015 | sobota | 18:55

Obsada: Ying Huang jako Pamina Erika Miklósa jako Królowa Nocy Matthew Polenzani jako Tamino Nathan Gunn jako Papageno David Pittsinger jako Mówca René Pape jako Sarastro Soliści, chór, balet, lalkarze i orkiestra The Metropolitan Opera