Czas na renowację tarcz kościelnego zegara

Miasto z Wizją / 01.06.2020 / Komentarze
Inwestycja będzie realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Miasto rozpoczęło procedurę przetargową mającą na celu wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu remontu na wieży kościoła pw. NNMP. Tym razem - tak jak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu nad projektami tegorocznego Budżetu Obywatelskiego - chodzi o renowację trzech tarcz zegara.

Koszt prac race remoncie zegarowych tarcz od strony północnej, zachodniej i południowej (po 32 tys. zł każda) plus postawienie rusztowania, zamknie się kwotą blisko 133 tys. zł.

Miasto założyło, że wszelkie prace "na wysokości" rozpoczną się w czerwcu i zostaną zwieńczone do 30 października br.

To nie ostatnie pieniądze, które popłyną w tym roku na remont wieży naszego szacownego zabytku (kościół pw. NNMP został wpisany do rejestru we wrześniu 1984 r. - red.). Ostatnio Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył na renowację świątyni kwotę 20 tys. zł (Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 1905-1908, remont wieży kościoła w celu zapobieżenia dalszej destrukcji murów, renowacja trzech tarcz zegara oraz odtworzenie żaluzji okiennych).