Czerwcowy weekend z Rajdem Baja

• Tv
Miasto z Wizją / 05.06.2021 / Komentarze
Tym razem zawodnicy odwiedzą Czarne i Borne Sulinowo

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników motoryzacji i sportów rajdowych. Nie będą musieli szukać daleko, aby znaleźć sporo atrakcji i emocji. Już w czerwcu w pobliskim Czarnem oraz Bornem Sulinowie odbędzie się kolejna odsłona Rajdu Baja. Ci, którzy w poprzednich latach mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu wiedzą, że zazwyczaj biorą w nich udział wyczynowcy terenowi z całego kraju, którzy dostarczają współzawodnikom oraz wszystkim kibicom sporo atrakcji.

- Czerwiec będzie bardzo interesującym miesiącem w polskim motorsporcie, a nowa pozycja w kalendarzu - Baja Wysoka Grzęda sprawi, że każdy miłośnik rajdów terenowych będzie funkcjonował na wysokich obrotach. Czarne i Borne Sulinowo czekają 11-12 czerwca na zawodników z ponad 300 kilometrami malowniczych i bardzo technicznych odcinków specjalnych – zapowiadają organizatorzy.

- Czarne to miejscowość posiadająca już spore tradycje i własną markę w środowisku rajdów terenowych. W tym roku powróci do grona gospodarzy rajdu mistrzowskiej rangi nie tylko ze wspaniałymi trasami, ale także z parkiem serwisowym zlokalizowanym przy stadionie miejskim. Z kolei dla Bornego Sulinowa rajd Baja Wysoka Grzęda będzie debiutem w mistrzowskim kalendarzu.

- Połączenie terenów gminy Czarne i gminy Borne Sulinowo pozwala stworzyć znakomity rajd terenowy z trasami adekwatnymi do rangi i poziomu imprezy międzynarodowej. “Chciałbym bardzo podziękować Burmistrzowi Miasta Czarne Panu Piotrowi Zabrockiemu i Burmistrz Bornego Sulinowa Pani Dorocie Chrzanowskiej za tak ciepłe przyjęcie Fundacji Baja Poland oraz rajdu. Dzięki okazanemu wsparciu oraz zaangażowaniu wspólnie z nadleśnictwami, wojskiem i naszymi partnerami możemy zorganizować tak duże i prestiżowe wydarzenie kulturalno sportowe jak rajd Baja Wysoka Grzęda” - podkreśla Sławomir Wasiak, Prezes Fundacji Baja Poland. /zr/

Foto: Sławomir Włodarczyk

Wideo: MaxxSport