Członkowie Ruchu Narodowego spotkali się na zamku

Miasto z Wizją / 23.03.2019 / Komentarze
Anna Bryłka: Ruch Narodowy jest obecnie partią polityczną. Jest „dzieckiem” Marszu Niepodległości

W piątek, 22 marca w Centrum Konferencyjnym Zamek odbyło się spotkanie zachodniopomorskich struktur Ruchu Narodowego. Skierowane było ono zarówno do obecnych członków, a także sympatyków partii.

- Dopiero zaczynamy budować struktury na terenie województwa – mówi Iwona Wawruszczak, prezes okręgu zachodniopomorskiego. -Dzisiejsze spotkanie służy przedstawieniu państwu myśli narodowej. Wspomnimy również o konfederacji – komitecie wyborczym, w którym Ruch Narodowy bierze udział. Jest to komitet, który zawiązał się w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Pewne rzeczy nas łączą z różnymi organizacjami i partiami, więc staramy się startować razem dla dobra Polski.

Podczas spotkania obecna była także sekretarz zarządu głównego Ruchu Narodowego Anna Bryłka: - Ruch Narodowy jest obecnie partią polityczną. Jest „dzieckiem” Marszu Niepodległości. Został zawiązany jako nieformalna organizacja w 2012 roku. Od 2015 roku istnieje zarejestrowana partia polityczna. Obecnie odwiedzamy mniejsze miejscowości, gdzie nasze struktury są słabsze i w których musimy je zawiązać i pokazać się lokalnemu społeczeństwu.

- Największym naszym problemem na chwilę obecną jest mała rozpoznawalność. Mamy bardzo silną blokadę w mediach informacyjnych i bardzo silną cenzurę w mediach społecznościowych. W zeszłym roku wystawiliśmy ogólnopolski komitet w wyborach samorządowych, osiągając mało satysfakcjonujący nas wynik. Zbliżamy się do wyborów do parlamentu europejskiego, gdzie startujemy w koalicji z Partią Wolność.

Jak przyznała Anna Bryłka, impulsem do zawiązania koalicji była chęć stworzenia eurosceptycznego komitetu. Partia zapowiedziała również swój start w jesiennych wyborach do krajowego parlamentu oraz przygotowania do przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Podczas piątkowego spotkania organizatorzy przedstawili słuchaczom swoje główne założenia i cele oraz dotychczasowe i planowane działania.

Tekst, foto: Marzena Góra