Czwarty Art Piknik zagości nad Trzesieckiem

Miasto z Wizją / 12.07.2016 / Komentarze
Burmistrz: W weekend Szczecinek będzie kulturalną stolicą Polski

W najbliższy weekend w Szczecinku będzie miał miejsce Czwarty Art Piknik. Mieszkańcy, ich goście, turyści i wczasowicze będą mogli podziwiać wiele znakomitych spektaklów. Z pewnością wielką gwiazdą Pikniku będzie znakomita wokalistka jazzowa Urszula Dudziak.

- Przed nami niezwykle atrakcyjne i ciekawe dni: piątek, sobota, niedziela - od 15 do 17 lipca - zapewnia w rozmowie z "Miastem z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- W ten weekend niepodzielnie panować będzie Art Piknik, czyli impreza wymyślona przez Rafała Staniszewskiego, podchwycona przeze mnie, potem zlecona do realizacji przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury. To właśnie SAPiK jest głównym organizatorem szczecineckiego Art Pikniku.

Jak podkreślił nasz rozmówca, impreza z roku na rok jest coraz ciekawsza.

- W Szczecinku będą gościć uznani, fajni artyści - mówi burmistrz. - Przez trzy dni, przez wiele godzin będziemy mogli podziwiać występy wielu artystów, nie tylko rodzimych, ale też z kraju i zagranicy. W sobotę na scenie przy Zamku Książąt Pomorskich wystąpi gwiazda wieczoru Urszula Dudziak. Będzie też wiele innych, znakomitych atrakcji, m.in. teatry uliczne oraz innego rodzaju wydarzenia malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne. Reasumując: Będzie się działo w Szczecinku. Wszystkich serdecznie zapraszam. Warto w weekend nie wyjeżdżać znad Trzesiecka, ponieważ Szczecinek bez wątpienia będzie kulturalną stolicą Polski.

Art Piknik otworzy podwoje w piątek 15 lipca o godz. 15.45 przy Zamku Książąt Pomorskich. Będzie wystawa fotografii Wiesława Wantucha, a na scenie wystąpią m.in. James Button Band oraz Przed Wschodem Słońca. O godz. 21.30 występ gwiazdy wieczoru Waglewski Fisz Emade. Wieczór zwieńczy spektakl Teatru Formy "Pandora".

W sobotę 16 lipca w Art Wiosce przy hali "Ślusarnia" (start o godz. 12) odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci, a o godz. 15.30 życiem zatętni "piknikowa" scena przy zamku Książąt Pomorskich. Będzie m.in. projekcja filmu pt. "Zanim opadną liście". Będzie też wystawa malarstwa Jacka Palucha, spektakl Teatru Małe Mi "Fintikluszki", wystawa malarstwa Moniki Kolosz-Perz oraz koncerty Jazz Riders, Art Piknik Orchestra i gwiazdy wieczoru Urszuli Dudziak (początek o godz. 21.30). Pełen wrażeń wieczór zwieńczy spektakl Teatru 3,5 "Inżynieria Marzeń" - godz. 23.

Niedziela 17 lipca zapowiada się również niezwykle atrakcyjnie. O godz. 10 w Art. Wiosce rozpoczną się Imieniny Księżnej Jadwigi. O godz. 12 Księżna przemierzy szlak z zamku Książąt Pomorskich do Art Wioski. Będzie też Jarmark Księżnej Jadwigi i artystyczne warsztaty dla dzieci.

Po południu wystawa malarstwa Darka Mylińskiego, spektakle teatralne oraz pływająca wystawa fotografii Agaty Lewandowskiej. Wieczór zwieńczą koncerty zespołów: Paraluzja oraz Królowe Vebasto "Performance Muzyczny" oraz spektakl Teatru Pławna 9 "Uratuj Słoneczko".

Pełny program Czwartego Art. Pikniku w załączeniu.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Art Piknik