"Dary Lasu" czekają na Ciebie

Miasto z Wizją / 30.09.2017 / Komentarze
Leśna super impreza na pożegnanie lata

Co prawda tegoroczne lato pożegnaliśmy już ponad tydzień temu, ale prawdziwe pożegnanie ma miejsce dziś w sobotę 30 września. Uczynimy to na placu koncertowym przy osiedlu Zachód - z leśnikami, myśliwymi i przedsiębiorcami branży leśnej w czasie imprezy "Dary Lasu".

Jak zapowiedał główny organizator tego niecodziennego wydarzenia - Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, atrakcji będzie moc. Rzeczywiście - jest. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić leśników spotkają się m.in. z wystawcami branży leśnej i myśliwskiej.

Każdy, najwybredniejszy nawet smakosz znajdzie coś dla siebie w licznych stoiskach handlowych. Można kupić smakowity miód i przepyszne wypieki na czele z chlebem z Juchowa.

"Dary Lasu" są także okazją by ocieplić wizerunek myśliwego. Nasi łowcy nie mają ostatnio zbyt dobrej opinii w społeczeństwie. Trzeba przyznać, że niektórzy na to solidnie zapracowali.

- Myślistwo to nie tylko strzelanie do zwierzyny, to przede wszystkim obcowanie z naturą - mówi "Miastu z Wizją" Ferdynand Bejger z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

- Odwiedzający nas szczecinecczanie będą mogli zobaczyć strój myśliwski, podziwiać psa myśliwskiego i skosztować kuchni myśliwskiej.

To nie wszystko. Organizatorzy założyli też, że impreza powinna mieć charakter edukacji leśnej. Powód? Las to nieocenione bogactwo darów przyrody. Dostarcza drewna, owoców, ziół, grzybów i jest siedliskiem życia dzikich zwierząt. Poza tym las pełni ważne funkcje pozaprodukcyjne, a także kształtuje i wpływa na warunki środowiska przyrodniczego. Ci, którzy zagoszczą u leśników i myśliwych będą mieli m.in. możliwość degustacji potraw przygotowanych z darów lasu.

Organizatorzy zaplanowali również pokazy jazdy ułanów.

"Dary Lasu" przywitają swoich gości różnego rodzaju wydarzeniami artystycznymi, pokazami i występami. Będą też stoiska wystawców, stoiska restauracji, na których serwowane są potrawy związane z darami lasu (dziczyzna), pokaz ciężkiego sprzętu służącego do pracy w lesie, pokazy pracy drwali, psów myśliwskich, ptaków drapieżnych, sokolnika i quiz wiedzy leśnej z nagrodami.

W czasie imprezy będą również występy artystyczne, m.in. Zespołu Trębaczy Leśnych "Bór", koncert zespołu Eli Zitans oraz lidera zespołu "Żubrosie" Wacława Masłyka.

Kto jeszcze nie doszedł na plac koncertowy przy ul. Kołobrzeskiej powinien się pospieszyć. Z pewnością nie będzie żałować. Impreza potrwa do późnych godzin popołudniowych.