Detektywi rozwiązywali zagadki w bibliotece

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 08.10.2019 / Komentarze
Noc Detektywów obfitowała w szereg zadań i zagadek. Dzieci poradziły sobie z nimi znakomicie

Spostrzegawczość, spryt, opanowanie, zdolność logicznego myślenia, umiejętność prowadzenia skutecznego śledztwa i obserwacji, to tylko niektóre cechy dobrego detektywa. Takimi zdolnościami musieli się wykazać uczestnicy sobotniej Nocy Detektywów, która odbyła się w MBP Filia dla Dzieci i Młodzieży im. K. Makuszyńskiego w Szczecinku. Impreza zorganizowana została w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, a w całej Polsce bawiono się w 1758 bibliotekach. 

O wszystkich grach i zabawach, które miały miejsce w szczecineckiej bibliotece napisać nie możemy, gdyż zostały one objęte klauzulą – ściśle tajne. Możemy jedynie nieco uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że było poszukiwanie skarbu, rozwiązywanie wielkiej krzyżówki detektywistycznej, testy na spostrzegawczość i dociekliwość. Młodzi detektywi mieli też okazję spotkać się ze szczecineckimi policjantami, do których pytań było co niemiara.

Na zakończenie wspólnej zabawy każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Detektywa wydany specjalnie na tę okazję przez bibliotekę.

Tekst, zdjęcia: Renata Waśkiel