Disco polo i fiesta balonowa w przyszłym roku „biorą rozwód”

Miasto z Wizją / 06.07.2016 / Komentarze
Powód? Część uczestników obu imprez zwyczajnie nie ma gdzie spać

Miniony weekend w Szczecinku był wypełniony rozmaitymi atrakcjami i wydarzeniami po same brzegi. W tym czasie odbywały się m.in. dwie duże imprezy – największy w kraju międzynarodowy festiwal balonowy, a także coraz bardziej rozpoznawalny w kraju festiwal muzyki disco polo. Trwały również spotkania sportowe, które przyciągnęły nad Trzesiecko kilkuset zawodników. W efekcie wolnych miejsc noclegowych w samym Szczecinku, jak i w najbliższej okolicy, zabrakło już kilka miesięcy temu. Ci, którzy miniony weekend chcieli spędzić w naszym mieście, często zmuszeni byli wynajmować pokoje i kwatery nawet kilkadziesiąt kilometrów stąd.

Podobnie było również w minionym roku czy dwa lata temu. Wówczas również w jednym czasie odbywały się wspomniane wydarzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że w przyszłym roku uczestnicy wspomnianych imprez ze znalezieniem noclegu nie powinni mieć tak dużego kłopotu.

- W ten weekend było spore spiętrzenie różnych imprez i w mieście się „gotowało”. Już teraz mogę powiedzieć, że myślimy o tym, żeby w przyszłym roku pewne imprezy rozdzielić- mówi nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Rozdzielić należy na pewno festiwal disco polo i fiestę balonową, ponieważ ludzie nie mieszczą się w hotelach. W promieniu kilkudziesięciu km od Szczecinka wszystkie miejsca noclegowe były zajęte. To jest spory problem. Myślę, że mieszkańcy również odczuli i zauważyli to, ile osób przyjezdnych było przez ten weekend w mieście. To nie były tylko te dwie imprezy, ale też inne wydarzenia odbywające się w tym czasie, jak chociażby spora impreza tenisowa, a także impreza szermiercza, w której udział wzięło ok. 160 zawodników.

Wydarzeniem, które przyciągnęło zdecydowaną większość przyjezdnych gości, był III Polo TV Hit Festiwal. Szacuje się, że udział w nim wzięło ok. 10 tys. osób. Z kolei Festiwal Balonowy Memoriał Kurta Hummela skupił 50 załóg z całego świata. Uczestnicy obu wspomnianych imprez, po ich zakończeniu nie szczędzili życzliwych wypowiedzi. Jednak często powracał temat trudności ze znalezieniem noclegu. W przyszłym roku ma się to zmienić, a tym samym w mieście zrobi się nieco „luźniej”. Więcej na temat obu weekendowych wydarzeń w mieście w naszym dzisiejszym (6.07) programie samorządowym.

Tekst: Marzena Góra