DKF poleca się w grudniu

• Tv
Miasto z Wizją / 05.12.2018 / Komentarze
„53 wojny”, „Donbas” i „Trzy twarze”

Dyskusyjny Klub Filmowy przyciąga przed wielki ekran przede wszystkim miłośników filmów niszowych, których na próżno szukać w podstawowych repertuarach kinowych sieciówek. To właśnie na te seanse czekają szczecineccy amatorzy nieszablonowych produkcji. Jakie filmy będziemy mieli okazję obejrzeć w grudniu?

„53 wojny” reż. Ewa Bukowska
Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.
5.12 – godz. 18.30

„Donbas” reż. Sergiej Łoźnica
Akcja filmu rozgrywa się w Donbasie, wschodnim regionie Ukrainy, kontrolowanym przez liczne grupy przestępcze. Trwa wojna hybrydowa – konflikt pomiędzy ukraińską armią zasilaną ochotnikami a bojówkami separatystycznymi wspieranymi przez rosyjskie oddziały. Koszmar staje się udziałem ludności cywilnej. Z drugiej strony toczy się codzienne życie, a przez ekran przewija się galeria postaci: roześmiana młoda para, skonfundowany niemiecki dziennikarz, którego służby kontrolne biorą za faszystę, czy okradziony właściciel luksusowego auta.
12.12 – godz. 18.30

„Trzy twarze” reż. Jafar Panahi
Film na styku dokumentu i kina drogi. Trzy aktorki na różnych etapach kariery. Pierwsza sprzed rewolucji islamskiej z 1979 roku, druga – gwiazda, popularna w całym kraju w czasach obecnych i trzecia – młoda dziewczyna, pragnąca wbrew woli rodziny kontynuować naukę w szkole teatralnej. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Reżyser poprzez ten film przygląda się historii kinematografii w Iranie.
19.12 – godz. 18.30

Foto: filmweb pl