Do jez. Wielimie pojedziemy szerszą jezdnią

Miasto z Wizją / 13.07.2016 / Komentarze
Trwają poszukiwania wykonawcy, który podejmie się przebudowy drogi

Już wkrótce dojazd do jeziora Wielimie, który zwłaszcza podczas intensywnych opadów deszczu nastręczał kierowcom licznych trudności, będzie znacznie łatwiejszy. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Pojezierze w Gwdzie Wielkiej, która wiedzie do akwenu. Wąska i nieco już „zużyta” jezdnia zostanie poszerzona, a jej nawierzchnia odświeżona.

Do przyszłego wykonawcy będzie należało wykonanie i oddanie do użytku przebudowanego odcinka drogi zgodnie z projektem budowlanym. Przy drodze powstaną także pobocza o szerokości 0,5 i 1 m utwardzone kruszywem. Głównym kryterium przy wyborze firmy, która podejmie się tego zadania, będzie zaproponowana cena oraz udzielona gwarancja.

Inwestycja ta dofinansowana zostanie ze środków unijnych w ramach PROW na lata 2014-2020. To jednak nie jedyne planowane inwestycje drogowe, które uda się zrealizować na terenie naszego powiatu dzięki środkom pochodzącym z programu. Wójt Gminy Grzmiąca już zapowiedział budowę drogi do miejscowości Równe. Barwice „wzbogacą” się o sieć dróg osiedlowych. Powstanie również m.in. droga w Drzonowie oraz w miejscowości Stępień.

Tekst: Marzena Góra
Foto: google.com