Do schroniska trafiła świnka wietnamska

Miasto z Wizją / 22.08.2016 / Komentarze
Prosiaczek jest przerażony. Czeka na dawnych lub nowych właścicieli

W niedzielę, 21 sierpnia do szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafiła niecodzienna lokatorka – czarna świnka wietnamska. Prosiaczek został znaleziony na okolicznych działkach. Niestety pobyt w schronisku wyjątkowo jej nie służy.

- Jest przerażona, trzęsie się cały czas ze strachu. U nas psy szczekają, koty interesują się naszym nowym nabytkiem, świnka nie wie, co się dzieje. Nic nie jadła, nie piła od wczoraj. Leży i pokwikuje cieniutko. Jest grubiutka - albo z zatuczenia, albo będzie miała małe świnki – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK. - Czekamy na doktora, aby ją obejrzał.

Świnka w schronisku czuje się wyjątkowo źle. Jest przerażona nowym miejscem i nieznaną sytuacją. Obecnie trwają intensywne poszukiwania dawnego lub nowego właściciela prosiaczka.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Schronisko w Szczecinku