Do Szczecinka wraca życie kulturalne

Miasto z Wizją / 12.02.2021 / Komentarze
Można odwiedzić muzeum, wybrać się do kina lub wziąć udział w zawodach wędkarskich

W ostatnich dniach powoli zostaje odmrażane życie kulturalne w całym kraju. Podobnie jest również w Szczecinku. Tym samym nasi mieszkańcy powoli mogą zacząć korzystać z – wciąż jeszcze mocno okrojonej – oferty i propozycji na spędzenie wolnego czasu poza domem.

- Do takiej normalności w naszym rozumieniu myślę jeszcze trochę daleko. Szczecinek niezależnie od pory roku miał zawsze bardzo szeroką ofertę kulturalną i sportową. Staraliśmy się urozmaicić to życie mieszkańcom – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. – Wiemy, w jakiej sytuacji znajdujemy się od dłuższego czasu, ale faktycznie są już pierwsze oznaki tego, że wracamy do normalności. W pierwszej kolejności zostały otwarte muzea w Polsce. My również otworzyliśmy w minionym tygodniu nasze Muzeum Regionalne w Szczecinku. Zachęcam wszystkich mieszkańców, żeby je odwiedzili. Nadarza się o tyle fajna okazja, że zdecydowaliśmy o tym, żeby w lutym nasze muzeum można odwiedzić za darmo. A jest tam kilka naprawdę kapitalnych wystaw.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że od piątku, 12 lutego ponownie będzie można odwiedzić także kino. Jednak należy pamiętać, że seanse wciąż będą odbywały się w reżimie sanitarnym, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń. - Podczas pierwszego seansu zobaczymy film dla dzieci „Scooby Doo”. A ponieważ będzie to weekend walentynkowy, to również wiem, że Samorządowa Agencja Promocji i Kultury przygotowała jakąś romantyczną ofertę dla par stęsknionych za seansami filmowymi. Również pan Tomasz Czuk, który operuje Dyskusyjnym Klubem Filmowym, zaprasza w następną środę, 17 lutego na skandynawskie kino. Tym samym kino rusza pełną parą na tyle, na ile nam obostrzenia pozwalają.

- Ostatnim takim wydarzeniem, które odbędzie się w najbliższy weekend, będzie Turniej o Puchar Burmistrza w Wędkarstwie Podlodowym. To impreza organizowana przez SzLOT. Bardzo mroźna aura, której nie doświadczyliśmy od wielu lat, pozwala na organizację tego turnieju. Wiem, że zainteresowanie tą dyscyplina sportową, jaką jest wędkarstwo podlodowe, jest bardzo duże. Mam nadzieję, że nasze akweny po raz kolejny pokażą, jak mocna ryba jest w naszych jeziorach – dodaje wiceburmistrz. /zr/

Foto: Sławomir Włodarczyk