Do Szczecinka zawitał Festiwal Motorowodny

• Tv
Miasto z Wizją / 01.07.2018 / Komentarze
Super wodna impreza na Trzesiecku

Tłum pasjonatów sportów motorowodnych i miłośników uciech wodnych, nie tylko ze Szczecinka, ale również z wielu regionów kraju, stanął dziś (sobota 30 czerwca) gościną nad Trzesieckiem. Organizatorzy super imprezy - II Festiwalu Motorowodnego mogą zacierać ręce. Impreza jeszcze na dobre się nie rozpoczęła a już - podobnie jak w ubiegłym roku - okazała się wielkim sukcesem.

- Cieszę się ogromnie, że to wszystko po prostu wypaliło - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Oczywiście, nie tylko SzLOT jest "zamieszany" w organizację tej fajnej imprezy. Również Szczecinecka Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszystkim moim kolegom, współpracownikom i podwładnym należą się serdeczne podziękowania.

Jak ujawnił nam M. Getka, organizatorzy zarejestrowali motorowodniaków z niemal wszystkich regionów kraju, głównie z okolic Szczecinka i ościennych województw.

Po zarejestrowaniu się pasjonaci wodnych szaleństw ruszyli na wodę. Dzieje się! Motorówki, skutery, narciarze za motorówkami, banany, kanapy, a nawet niesamowity Flyboarding. To wszystko mogą podziwiać licznie zgromadzeni goście i rodziny motorowodniaków. Festiwal trwać będzie całą sobotę. Organizatorzy przewidzieli szereg konkursów i innych wodnych atrakcji. Najlepsi z najlepszych motorowodniaków uhonorowani zostaną okazałymi pucharami.

- To jedyny w Polsce Festiwal Motorowodny - podkreśla M. Getka. - Wspólne pływanie, integracja, grillowanie, pokazy, a przede wszystkim szlachetna rywalizacja.

Podczas takiej imprezy nie może się obyć m.in. bez zawodów sprawnościowych i szybkościowych motorówek i skuterów wodnych.

Uczestnicy Festiwalu będą mogli zaliczyć egzamin na patent sternika motorowodnego.

- Będzie też okazja do zaliczenia kursu: holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających czy też holowanie statków powietrznych - dodaje M. Getka.

Warto zaznaczyć, że Festiwal ma miejsce na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior a nad bezpieczeństwem uczestników Festiwali i ich gości czuwają niezmordowani członkowie Grupy Ratownictwa Wodnego "Murena".

Szalony czas nad Trzesieckiem zwieńczy wieczorową porą Beach Party na Ślusarni i nocny pokaz Flyboardingu.