Dobiega końca montaż multimedialnych przystanków

Miasto z Wizją / 18.07.2019 / Komentarze
Lada dzień do Szczecinka przyjedzie kolejny komplet wiat

Trwa montaż nowych, multimedialnych wiat przystankowych. W niektórych punktach na terenie miasta większość prac związanych z tym zadaniem została już zakończona. Tak jest m.in. przy ul. Jana Pawła II, gdzie mieszkańcy mogą podziwiać przeszklone konstrukcje w całej okazałości. Na części z nich zostały także już uruchomione wyświetlacze pokazujące nazwę przystanku. Działają także monitory – choć jeszcze nie podłączone w pełni do sieci.

Jak nam powiedziała dyrektor Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Anna Mista wykonawca na uporanie się z montażem wszystkich wiat ma czas do końca lipca. Wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie dotrzymany. Obecnie przygotowywany jest także drugi komplet wiat, które lada dzień przyjadą do Szczecinka. Tymczasem wykonawca prowadzi prace związane z wykonaniem fundamentów pod ich montaż.

Przypomnijmy: Przystanków będzie 24. Zadanie inwestycyjne pn. „Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku” realizowane jest przy wsparciu funduszy unijnych w ramach Kontraktu Samorządowego Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt - blisko 2,7 mln zł. Miasto ze swojego budżetu przekaże na ten cel 1,33 mln zł. Pieniądze zabezpieczono w tegorocznym budżecie.

Nowe szczecineckie przystanki znacznie będą różniły się od tych, z których mieszkańcy obecnie korzystają. Oprócz nowoczesnego wyglądu, konstrukcje zyskają także szereg multimedialnych rozwiązań. Tym samym oczekując na przyjazd autobusu, oprócz rozkładu jazdy, będziemy mogli sprawdzić także m.in. repertuar kina, nadchodzące wydarzenia kulturalne, a nawet naładować swój telefon komórkowy dzięki znajdującym się w ścianie przystanku portom USB. Obiekty te będą posiadały także swój monitoring.

Przystanki zostaną zlokalizowane przy ul.: Kościuszki (2 przystanki), Jana Pawła II (4 przystanki), 28 Lutego (2 przystanki), Wyszyńskiego (3 przystanki), Powstańców Wlkp., Ordona (2 przystanki), Mierosławskiego, Dworcowej, Koszalińskiej, Lipowej, Stanisława Staszica, Kołobrzeskiej, Szczecińskiej, Słowiańskiej, Cieślaka (3 przystanki) oraz przy ul. Pilskiej.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra