Droga na Bugno pod znakiem zapytania

• Tv
Miasto z Wizją / 23.05.2018 / Komentarze
Miasto czeka na pomoc finansową. Doczeka się?

Na najbliższej sesji Rady Miasta, radni dokonają zmian w tegorocznym budżecie Szczecinka. M.in. urealnia wydatki na planowaną inwestycję pn. „Budowa odcinka drogi gminnej nr 76 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej - ul. Bugno - ul. Koszalińska w Szczecinku”.

- Musimy zabezpieczyć tzw. wkład własny, ponieważ aplikujemy o pieniądze na przebudowę tej drogi - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Czekamy na rozstrzygnięcie i decyzję rządu w tej sprawie. Niestety, mam nieoficjalne wiadomości od jednego z polityków PiS-u, że Szczecinek to może zapomnieć o jakichkolwiek środkach. Nietrudno się w tym przypadku domyśleć, że samorządy wyłącznie spolegliwe wobec partii rządzącej dostaną pieniądze. Na dziś wszystko wskazuje na to, że tych pieniędzy nie dostaniemy, ale oficjalnie o tym nie wiem.

Burmistrz zaznaczył, że jeżeli Szczecinek nie otrzyma pomocy finansowej na budowę drogi łączącej DK11 z ul. Bugno, inwestycja nie będzie realizowana.

- Szkoda, bo na tą drogę czeka bardzo wielu mieszkańców Szczecinka, szczególnie tych, dla których objazd do zakładów pracy na Bugnie jest obecnie trudny. Tak się niestety dzieje, takie jest życie, tak działa PiS. Po prostu daje tylko swoim - kończy nasz rozmówca.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk