Drogowcy "zmienili" ruch na Kościuszki

Miasto z Wizją / 06.06.2017 / Komentarze
Kierowcy jeżdżą już dookoła półronda

Trwają prace przy budowie ronda, do niedawna na jednym z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście, czyli ulic Kościuszki z Jeziorną. Robotnicy zakończyli już wstępne prace od strony ul. Koszalińskiej (jadąc od centrum miasta w kierunku szpitala). Dziś (wtorek 6.06) przenieśli się na drugą stronę budowy ronda - od strony jeziora.

- Inwestycja jest realizowana bez opóźnień. Planujemy ją zakończyć do 30 czerwca - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta.

Czterowlotowe rondo o średnicy 12,5 m (z pierścieniem brukowanym o średnicy 8 m) będzie miało w środku zieloną wyspę. W sąsiedztwie będą też azyle dla pieszych na przejściach przez ul. Kościuszki (przez ul. Jeziorną - nie). W miejsce usuniętych drzew, m.in. kasztanowca i lipy przeprowadzone zostaną nasadzenia młodego drzewostanu i ozdobnych krzewów.

Ulica Jeziorna ma 6 metrów szerokości. Tak też pozostanie po przebudowie skrzyżowania. Planuje się, że trakt na ul. Jeziornej nadal będzie jednokierunkowy - od ul. Ordona do ul. Kościuszki.

Rondo jak i przejścia dla pieszych przez ul. Kościuszki otrzyma nowe oświetlenie. Stojący obok - przy ul. Kościuszki - kiosk branżowy został już przesunięty o kilka metrów.