Dwa dni o rewitalizacji jezior

Miasto z Wizją / 23.10.2017 / Komentarze
Szczecinek gospodarzem konferencji naukowej "RevitaLife 2017"

W czwartek i piątek 26-27 października Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior będzie gościło uczestników ogólnopolskiej konferencji naukowej "RevitaLife 2017". To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju.

Nad Trzesiecko zjadą m.in. naukowcy z ośrodków akademickich w Poznaniu, Olsztynie i Koszalinie. Na przykładzie naszego miejskiego akwenu radzić będą o przyszłości działań mających na celu ratowanie jezior.

Pierwszego dnia referat wygłoszą m.in. twórcy programu rewitalizacji Trzesiecka prof. Tomasz Heese z Politechniki Koszalińskiej i prof. Stanisław Podsiadłowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dowiedzą się także o akcjach zarybieniowych szczecineckich jezior (prowadzi je miasto i Polski Związek Wędkarski). Później uczestnicy konferencji wejdą na pokład "Księżnej Jadwigi" i ruszą w rejs po jeziorze Trzesiecko.

W drugi dzień konferencji jej uczestnicy wysłuchają m.in. referatów dot. działań ograniczających dopływ zanieczyszczeń do jezior, toksycznych zakwitów sinic w jeziorach oraz możliwości pozyskania funduszy na rewitalizację wód.

Gospodarzami konferencji będą burmistrz Jerzy Hardie-Douglas i starosta szczecinecki Krzysztof Lis.