Dwa szczecineckie hotele szukają nowych właścicieli

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.09.2017 / Komentarze
Na sprzedaż zostały wystawione "Merkury" i "Resiedence"

Dwie dość pokaźne nieruchomości oferujące w Szczecinku usługi hotelowe oraz restauratorskie szukają nowych właścicieli. Mowa o hotelu Merkury położonym przy ul. Cieślaka oraz o hotelu Resiedence. Obie nieruchomości zostały wystawione na sprzedaż.

Pierwszy z nich – hotel Merkury – położony jest w sąsiedztwie miejskiego targowiska na dwóch działkach o łącznej powierzchni  802 m2. Na niej stoi znany dobrze mieszkańcom dwukondygnacyjny budynek wybudowany w 1995 roku. Jego powierzchnia użytkowa z kolei wynosi łącznie 988,28 m2. Znajduje się w nim 10 pokoi oraz sporych rozmiarów sala bankietowa mogąca pomieścić do 140 gości. Cena działek wraz z nieruchomością? 3,6 mln zł.

Nowego właściciela szuka również hotel Resiedence znajdujący się nad brzegiem Trzesiecka, przy ul. Lelewela.  Tu również na sprzedaż wystawione zostały dwie działki o łącznej powierzchni 5 tys. m2. Na jednej z nich znajduje się wspominany hotelowy budynek, z kolei na drugiej stoi pokaźnych rozmiarów hala namiotowa mogąca pomieścić 500 osób. Teren ten w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony został pod budownictwo wielorodzinne lub usługi turystyczne. Tu działki wraz z nieruchomością zostały wystawione na sprzedaż za 3 mln zł.

Czy obie nieruchomości znajdą nowych nabywców, którzy będą chcieli kontynuować prowadzoną tu dotychczas działalność usługowo-gastronomiczną – czas pokaże.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk