Dwie nowe kamery już w systemie

Miasto z Wizją / 22.08.2016 / Komentarze
Stanica i strefa wypoczynku pod nadzorem Straży Miejskiej

Niedawno pisaliśmy, że miasto zainstalowało dwie nowe kamery  "widzące w nocy". Jedna stanęła na terenie strefy aktywnego wypoczynku przy ul. Cieślaka, druga zaś ma pod bacznym nadzorem stanicę wędkarską przy ul. Kilińskiego.

- Obie kamery zostały już włączone w system monitoringu miejskiego - mówi "Miastu z Wizją" komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys.

- Obie kamery (ich obsługą zajmuje się firma Gawex Media - dop. red.) dają obraz doskonałej jakości. Dysponujemy już nagraniami pokazującymi negatywne zachowanie się "gości" tych miejsc.

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę, że kamera stojąca na terenie stanicy wędkarskiej "nie dozoruje" plaży Wojskowej.

- Przynajmniej latem, gdy rozłożyste drzewo stojące po prawej stronie plaży (patrząc od strony alei parkowej) skutecznie "blokuje" widok właśnie na plażę - napisał do redakcji internauta. - Przydałoby się, ten słup z kamerą przesunąć kilka metrów w kierunku brzegu jeziora. Wówczas obserwator będzie mógł obserwować, zarówno stanicę jak i plażę.

- Ma człowiek rację - potwierdza komendant Grondys. - Rzeczywiście, kamera nie widzi plaży Wojskowej. Nie widzi też całej ulicy Kilińskiego. Rozmawiałem już na ten temat z wiceburmistrzem Danielem Rakiem, będziemy chcieli zlikwidować ten problem. Po prostu słup musimy przesunąć w kierunku jeziora i bardziej w prawo, patrząc od strony parku. Wówczas nadzorować będziemy trzy miejsca: stanicę, plażę i ul. Kilińskiego.