Dwóch chętnych na budowę nowych wiat przystankowych

Miasto z Wizją / 26.10.2017 / Komentarze
Swoje oferty złożyły firmy ze Słupska oraz z Zabrza

Dziś (czwartek, 26.10) w ratuszu miało miejsce otwarcie ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców, którzy mogliby podjąć się zadania pn. „Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku w formule zaprojektuj i wykonaj”. Przedsięwzięcie to polegać ma na rozbudowie istniejącego już systemu informacji pasażerskiej, a także na modernizacji łącznie 26 głównych przystanków autobusowych.

- Swoje oferty złożyły nam dwie firmy, które chcą nam wybudować przystanki – mówi nam wiceburmistrz Daniel Rak. - Pierwsza z ofert złożona została przez firmę ze Słupska i opiewa na kwotę 3 mln 550 tys. zł. Z kolei druga z nich to oferta firmy z Zabrza, która zaproponowała realizację tej inwestycji za kwotę 3 mln 850 tys. zł.

Dodajmy, że w przypadku obu ofert zaproponowane przez potencjalnych wykonawców kwoty są nieznacznie wyższe, niż zakładany koszt inwestycji, który został oszacowany na 3 mln 430 tys. zł. Propozycje obu wspomnianych firm zostaną oczywiście jeszcze zweryfikowane. Tym zajmie się komisja przetargowa.

Przypomnijmy. Nowe wiaty będą posiadały m.in. wykonane z aluminium panele elewacyjne, a także poliwęglanowe zadaszenie. Dodatkowo w słupach, na których oparta zostanie konstrukcja, będą znajdowały się wmontowane monitory interaktywne, na których pojawią się m.in. informacje w ramach dynamicznego systemu informacji pasażerskiej oraz przyjazdy autobusów w czasie rzeczywistym. Całość będzie posiadała oświetlenie ledowe, a także wyłączniki zmierzchowe.

Ponadto w przyszłości nowe wiaty zostaną także najpewniej powiązane z systemem wypożyczalni rowerów miejskich. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy nie tylko będą mieli do swojej dyspozycji nowoczesne wiaty wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, ale także jednocześnie zyskają dostęp do alternatywnego środka transportu, korzystając z łatwo dostępnych jednośladów.

Tekst: Marzena Góra