Dwóch "na zakazie", jeden na haju

Miasto z Wizją / 03.02.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji mł. asp. Anna Matys, ubiegły tydzień był wyjątkowo spokojny. - Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń o podłożu kryminalnym - mówi pani rzecznik.

Nie oznacza to jednak, że nasi policjanci mieli "wolny" tydzień. Na terenie gminy Borne Sulinowo zatrzymali kierującego samochodem osobowym 65-letniego mieszkańca Olsztyna. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez prezydenta miasta Olsztyna.

Z kolei w Szczecinku podpadł 42-latek kierujący osobowym Volvo. Policjanci stwierdzili, że mężczyzna jeździ na aktywnym zakazie wydanym przez sąd, obowiązującym do 2018 roku.

- Mężczyzna ponownie stanie przed sądem - mówi redakcji A. Matys.

Policjanci w Barwicach zatrzymali 23-latka jadącego Hondą. Z uwagi, że mężczyzna dziwnie się zachowywał, został poproszony o dmuchnięcie w alkomat. Urządzenie nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Policjanci podjęli więc decyzję o kolejnym badaniu kierowcy, tym razem narkotesterem - mówi A. Matys. - Okazało się, że mężczyzna prowadzi pojazd będąc po użyciu marihuany. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.