Dworcowa, Kolejowa i Wiśniowa do przebudowy

Miasto z Wizją / 14.06.2016 / Komentarze
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej

Ratusz wszczął procedurę przetargową na wykonanie projektu na przebudowę ciągu komunikacyjnego ulic: Dworcowa - Kolejowa i Wiśniowa. Taki stan rzeczy powinien ucieszyć kierowców, bo szczególnie nawierzchnie ulic: Kolejowej i Wiśniowej bardziej przypominają czołgowy pas taktyczny niż ulice miejskie - dziura "goni" dziurę. Łączna długość objętych planowaną przebudową ulic wraz z ich infrastrukturą techniczną wynosi około 700 metrów.

Zakres prac projektowych obejmuje opracowanie i oddanie projektu budowlano - wykonawczego przebudowy dróg wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego dla następującego zakresu: przebudowę skrzyżowania ulic Sikorskiego - Pilska - Gdańska (drogi krajowe) oraz Dworcowa (droga gminna), przebudowę ulic Dworcowej, Kolejowej oraz odcinka ulicy Wiśniowej wraz z budową stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, miejsc postojowych dla TAXI, przystanku dla wysiadających i wsiadających dla autobusów Komunikacji Miejskiej oraz publicznej toalety miejskiej na placu przydworcowym PKP, miejsc postojowych dla autobusów PKS oraz przystanki dla wsiadających i wysiadających dla komunikacji PKS - częściowo na placu przydworcowym i ulicy Kolejowej.

To nie wszystko. Miasto zamierza przebudować również skrzyżowania ulic Sikorskiego (droga krajowa) - Wiśniowej - Przemysłowej (drogi gminne).

Przyszli wykonawcy mają czas na złożenie swoich ofert do 30 czerwca br.