Dworzec PKP przejdzie w ręce samorządu

• Tv
Miasto z Wizją / 29.07.2020 / Komentarze
Maciej Makselon: Przed nami jeszcze stworzenie wyceny, protokołu uzgodnień, a także na samym końcu złożenie wniosku do ministerstwa

Dziś (wtorek, 28 lipca) przed szczecineckim Dworcem PKP odbył się krótki briefing. Z przedstawicielami mediów spotkali się wiceburmistrz Dorota Rusin-Hardenbicker oraz wiceburmistrz Maciej Makselon.  Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo, bowiem konferencja prasowa była poświęcona właśnie kwestii przejęcia i wyremontowania budynku dworca przez lokalny samorząd. W trakcie wczorajszej sesji miejscy radni dali burmistrzowi zielone światło dla dalszych działań.

- Przed nami jeszcze stworzenie wyceny, protokołu uzgodnień, a także na samym końcu złożenie wniosku do ministerstwa, abyśmy mogli ten dworzec przejąć na własność samorządu – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Na to czeka bardzo wielu mieszkańców. Myślę, że większość mieszkańców uważa, ze to jest bardzo dobry krok samorządu. Te niejasności dotyczące tego, kto powinien wyremontować dworzec, odcinamy grubą kreską.

- Nie podejmowalibyśmy się tego wyzwania, gdybyśmy uważali, że nas na to nie stać. Będziemy ten proces etapować tak, aby w pierwszej kolejności wyremontować tą część pasażerską. Następnie aby elewacja budynku odzyskała swój blask, a na samym końcu będziemy starali się, przy maksymalnym użyciu funduszy zewnętrznych, ożywić te metry kwadratowe lewego i prawego skrzydła. Jestem przekonany, że życie wróci w tą część miasta – dodaje wiceburmistrz.

Zabytek przy torach wymaga pilnego remontu. Nie jest tajemnicą, że będzie on dość kosztowny. Miasto w pojedynkę nie udźwignie takiego wydatku. Stąd starania ratusza o dofinansowanie prac konserwatorsko - remontowych ze środków zewnętrznych, m.in. funduszy unijnych.

Więcej na ten temat w materiale wideo.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra