Dyplom "EKOJANOSIKA" do odebrania w Sejmie

Miasto z Wizją / 16.07.2018 / Komentarze
Działania władz miasta w zakresie obniżenia niskiej emisji zostały docenione przez Narodową Radę Ekologiczną

Podczas I Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko w Zakopanem miało miejsce wręczenie prestiżowych nagród - "EKOJANOSIK 2018" dla najbardziej ekologicznych miejsc i przedsiębiorstw w regionie.

Laureatem konkursu został Szczecinek. Miasto doceniono za skuteczne wykorzystywanie środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, m.in. na rewitalizację jeziora Trzesiecko, realizację Programu KAWKA mającego na celu ograniczenie niskiej emisji, budowę półpodziemnych gniazd na odpady komunalne i utylizację azbestu.

Jak podkreślili organizatorzy, „EKOJANOSIK” to nagroda przyznawana za realizację działań mających wpływ na poprawę oraz stan środowiska naturalnego regionu, a także zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków. Przyznaje ją Narodowa Rada Ekologiczna. Nagradzane są samorządy, a także firmy.

Warto podkreślić, że o nominację w konkursie nie mogły ubiegać się same samorządy. Kandydatury mogły zgłaszać wyłącznie instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska i krajowe korporacje samorządowe lub gospodarcze.

Tymczasem do szczecineckiego ratusza dotarło - skierowane do przedstawicieli miasta – zaproszenie do gmachu Sejmu RP, gdzie wręczone zostaną dyplomy gratulacyjne za działalność na rzecz obniżenia niskiej emisji i poprawy świadomości oraz wrażliwości ekologicznej społeczeństwa. Uroczystość będzie miała miejsce 27 lipca.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Organizatorzy